• slide1
  • cln-slide
  • Ponton

Shiptech Hausbót

hausbotHausbót, inak povedané dom na vode, slúži na rekreačné využitie alebo trvalé bývanie. V poslednom období sa už aj na Slovensku stáva novým životným štýlom, ktorý oslovuje ľudí práve pre možnosti jeho jedinečného využitia.

Na Slovensku prevládajú hausbóty trvalo vyviazané k brehu. Vyviazanie je väčšinou realizované pomocou lán, vzpery a nástupného mostíka. Z konštrukčného hľadiska je zložený z plávajúcej časti – pontónu a obytnej časti – nadstavby.
Pontón je primárne oceľovej konštrukcie, pričom na stavbu sa využíva aj hliník, kompozitné materiály, plasty alebo drevo. Nadstavba je väčšinou drevenej, oceľovej alebo kombinovanej konštrukcie a môže poskytovať plný komfort rekreačnej chatky, či rodinného domu. Ide o cenovo výhodné riešenie bývania v prírode, pričom s prenájmom miesta sú spojené len malé poplatky.

V zahraničí sa viac využívajú hausbóty s vlastným pohonom. Sú ľahšej konštrukcie, vyrábajú sa prevažne z kompozitných materiálov, alebo hliníka. Nadstavba je menšia, ale zachováva si dostatočný komfort pre viacčlennú posádku. S motorom je jednoduché “zdvihnúť kotvy”, objavovať zákutia a krásy krajiny, brázdiť rieky, jazerá a pritom mať pohodlie vlastného bývania.

Naša spoločnosť sa zaoberá okrem projektovania aj samotnou realizáciou hausbótov (stavba hausbotov a lodí), pričom úzko spolupracuje so zákazníkom, kedy jeho predstavy pretvára do skutočných dimenzií.  V menu ” Projekcia ” sme pre Vás pripravili k nahliadnutiu niekoľko štúdií a návrhov typizovaných hausbótov.

Bližšie informácie o našej projekčnej a realizačnej činnosti ohľadne hausbótov nájdete v ľavom menu.