• slide1
  • cln-slide
  • Ponton

Realizácie Pontónov

Predstavujeme Vám výber realizovaných pontónov, na ktorých sme sa podieľali projekčne, alebo ich následnou realizáciou.

Marína – prístav Čunovo (PD)

marina pristav cunovo 1Marína, ktorá sa nachádza v krásnom malebnom prostredí hate Čuňovo blízko reštaurácie Modrá čajka, len pár krokov od areálu Divoká voda. Na tomto projekte sme sa podieľali projekčnou činnosťou a technickým dozorom. Súčasťou projektu je aj návrh plávajúceho bazénu 12x12m.

Marína  – prístav Jarovecké rameno (PD)

marina pristav jarovecke rameno 2Novovybudovaná marína pre rekreačné a športové lode v tichom prostredí Jaroveckého ramena, v blízkosti hrádze, ktorá je navštevovaná Bratislavčanmi a ľudmi z blízkeho okolia pre  športové využitie. Na tomto projekte sme sa podieľali projekčnou činnosťou a technickým dozorom.

Pontón  – Čunovo “Areál vodných športov Divoká voda”

ponton cunovo 3Pontón sa nachádza v areáli vodných športov Divoká voda, ktorý slúži pre kotvenie člnov s možnosťou požičania pre prežitie krásnych chvíľ na Dunaji.

Mólo  – Rudava

Mólo ZáhorieRealizácia móla spočívala vo vybudovaní móla, ktoré stojí na 5-tich závrtných skrutkách a zároveň je ukotvené do betónového muriva na brehu jazera. Konštrukcia móla pozostáva s oceľových profilov, ktoré boli opieskované a ošetrené pre maximálnu ochranu proti vonkajším vplyvom epoxid – polyuretánovým náterom. Na hotovú oceľovú konštrukciu sa osadili konštrukčné hranoly, na ktoré sa uchytávali samotné terasové dosky. Z boku móla sa osadila oderka, pre bezpečné kotvenie člnov a samozrejme pre pohodlný vstup a výstup z vody sa osadil nerezový rebrík.

Pontón – Hotel Malvázia

Pontón - Hotel MalváziaĎalší zrealizovaný pontón na želanie zákazníka. Pontón je poskladaný z modulárnych plastových pontónov, ktoré sa dajú pospájať do rôzneho tvaru, podľa Vášho želania. Tento konkrétny pontón bude slúžiť pre zákazníkov komplexu Malvázia, pre člnkovanie na prekrásnom jazere, ktorí si prišli oddýchnuť, zrelaxovať a zašportovať do prekrásneho prostredia na Záhorí.

Pontón – Hotel Salamandra Resort

Pontón - Hotel SalamandraOceľový pontón s rozmermi 10x3m, s dvoma plavákmi, ktorý bude slúžiť ako letná terasa, bar resp. na masáže pod holou oblohou a na vyviazanie člnov. Pontón je ošetrený kvalitným náterom pre maximálnu ochranu proti vonkajším vplyvom. Pontón sa nachádza v malebnej prírode pri obci Hodruša Hámre v areáli Hotela Salamandra Resort na jazere – Hodrušský tajch. Pontón pozostáva z dvoch plavákov priemeru 0,63m s dĺžkou 10m. Plaváky sú priečne navzájom spriahnuté oceľovými profilmi a tvoria homogénny celok. Kvôli preprave bol pontón vyrobený z dvoch kusov a zmontovaný a pozváraný na mieste u zákazníka, kde sa aj dorábala paluba – podlaha, zábradlie a výplň zábradlia. Pontón je k brehu vyviazaný oceľovými lanami, pričom prístup na pontón je zrealizovaný pomocou mostíka šírky 1m a dĺžky 4m.

Móla – Záhorie

Mólo ZáhorieTri samostatné móla sme realizovali v krásnom prostredí neďaleko obce Malé Leváre. Všetky móla sú zhotovené z hliníkovej konštrukcie, ktorá je ukotvená do vody pomocou závrtnych tyčí. Na hliníkovú konštrukciu sme osadili konštrukčné hranoly, na ktoré sme uchytávali samotné terasové dosky. Z boku móla sme osadili oderku a pre pohodlný vstup a výstup z vody sa insštaloval nerezový rebrík.

Galéria